Nieuwsarchief

Gaat onze Jan
naar de finale?

Heeft onze drummer Jan Veerman het beste idee van Nederland bedacht?

De kerstboom opruimen: het geeft altijd zo’n troep. Jan heeft daar iets op gevonden: de treebag. Oftewel in gewoon Nederlands: een boomzak.

In de voorronde van het SBS-programma ‘Het beste idee van Nederland’ was de jury al onder de indruk van de uitvinding van Jan. Hij krijgt komende maandagavond in de halve finale weer een kans om de juryleden ervan te overtuigen dat de treebag écht het beste idee van Nederland is.

Het was trouwens van SBS geen slecht idee om de show van de zaterdagavond naar de maandagavond te verplaatsen. Mét de band, die altijd op zaterdagavond een optreden heeft, kunnen we nu met z’n allen thuis kijken hoe Jan het er vanaf brengt.

17-11-2011


Harmen Veerman in Heerhugowaard

Café/partycentrum Bleeker in Heerhugowaard is een historische Cats-lokatie. Ooit traden The Cats daar voor het eerst op buiten Volendam. Bij datzelfde ‘Bleeker’ maakt Harmen Veerman zaterdag 19 november zijn officiële debuut in de Tribute To The Cats Band.

Bij de televisieopnames voor een kerstspecial van de Lokale Omroep Volendam-Edam - gisteravond in de Grote Kerk van Edam – werd Harmen voor het eerst als nieuw bandlid gepresenteerd. In een kerstambiance liet hij ons (hernieuwd) kennismaken met zijn vocale kwaliteiten. Bij menigeen liepen de koude rillingen over de rug, en dat kwam niet alleen door de ijzige temperatuur in de kerk.

Met Harmen Veerman heeft de Tribute To The Cats Band er weer een kanjer bij, die het ontstaan van The Cats in de vroege jaren ’60 van de vorige eeuw van héél dichtbij heeft meegemaakt. Zijn ‘grote’ broer Cees was immers één van The Cats. Een paar jaar nadat The Cats met de single ‘Jukebox’ aan hun glansrijke muzikale carrière waren begonnen, werd Harmen de leadzanger en ‘het gezicht’ van Left Side. De single ‘Like a locomotion’ was in 1973 de grootste hit van deze Volendamse band, die met dit nummer in Frankrijk en Brazilië op de eerste plaats in de hitparade belandde. Ook Harmen heeft dus, net als zijn broer, wereldsucces meegemaakt!

De komst van Harmen Veerman maakt het voor Jack Stroek mogelijk een stapje terug te doen. Jack heeft al enige tijd geleden aangegeven dat hij tot zijn grote spijt het spelen in de band niet meer kan combineren met zijn werk en zijn gezinsleven. Na lang wikken en wegen heeft hij daarom besloten om te stoppen met de band. Een beslissing waarvan Jack zegt dat hij die ‘met pijn in het hart’ heeft moeten nemen.

Bij het zoeken naar een vervanger bleek Harmen Veerman dolenthousiast te zijn. Echter: 50 à 60 keer per jaar optreden vond hij iets te veel van het goede; Harmen wilde wel de helft doen. Dat was voor de TTTCB geen probleem, integendeel. Want met dat gegeven kon Jack Stroek vervolgens heel goed leven: niet helemaal, maar ‘slechts’ voor de helft stoppen. ‘Twee vliegen in één klap’, aldus Jack die nu zijn aandacht en tijd prima kan verdelen over werk, hobby en gezin.

Met Harmen komt het aantal Veermannen in de TTTCB op vier, en tóch is niemand familie van elkaar. De familiebijnaam van toetsenist Thoom Veerman is ‘De Koe’, die van drummer Jan Veerman ‘Dekker’, die van zanger/basgitarist Cees Veerman ‘Jozef’ en die van Harmen Veerman is dus ‘Poesie’. Dichter bij zijn roots kan Harmen niet komen nu hij deel uitmaakt van de Tribute To The Cats Band. De familiebijnaam van de broers Harmen en Cees – ‘Poesie’ – is zoals bekend ooit de inspiratiebron voor The Cats geweest om zich The Cats te noemen.

Hoe de wisselwerking tussen Harmen Veerman en Jack Stroek bij de ‘verdeling’ van de reguliere concerten precies vorm gaat krijgen, is niet te zeggen. Dat gaat voor een belangrijk deel afhangen van de beschikbaarheid van beide mannen. Met het nodige voorbehoud zal er zo veel mogelijk naar worden gestreefd om de podiumbezetting te vermelden bij de concertinformatie in de boekingsagenda.

Elders op deze website stelt Harmen Veerman zichzelf nader voor: klik op de button ‘De band?’ in de menubalk bovenaan deze webpagina en selecteer daarna zijn foto.

11-11-2011

 


Drummer én uitvinder: Jan Veerman

Als terugblik op het TTTCB-concert in Haler en de deelname van Jan Veerman aan 'Het beste idee van NL' is de column 'De boomzak van Jan' toegevoegd aan het weblog.

25-10-2011


Jan Veerman als Willy Wortel

Zijn bijnaam Jan ‘Dekker’ zal binnenkort wel in de vergetelheid raken. Onze drummer Jan Veerman is namelijk in de huid van de stripheld ‘Willy Wortel’ gekropen; Willy Wortel – uitvinder van beroep.
Onze Jan heeft zich enige tijd geleden aangemeld voor deelname aan het populaire SBS6-programma ‘Het beste idee van Nederland’. Met welk idee mogen we hier niet verklappen, maar zoals zo vaak gaat het om iets heel simpels dat zéér praktisch kan zijn.

01-10-2011


Kruispunt TV in teken van Tim

Het RKK-televisieprogramma Kruispunt is komende zondag 11 september geheel gewijd aan het indrukwekkende verhaal over Tim, de kleinzoon van onze toetsenist Thoom Veerman. Het zoontje van dochter Annemarie en schoonzoon Jaap is ongeneeslijk ziek. Hij heeft een energiestofwisselingsziekte.

Kruispunt volgt Jaap en Annemarie, die niet bij de pakken neerzitten maar strijden voor het leven van hun jonge zoon. Onder meer wordt verslag gedaan van de bedevaart naar Lourdes die het jonge gezinnetje ondernam.
‘Tijd tikt voor Tim’ wordt uitgezonden om 23.00 uur op Nederland 2. Meer bijzonderheden op WWW.TIMSTAR.NL.

5-09-2011


Familie maakt muziek voor Tim

Familiebanden in Volendam zijn er natuurlijk legio, maar komende zondag 10 juli is er één wel heel speciaal: die van de familie Veerman ‘De Koe’. Vader Thoom, dochter Elise en zoon Thoom jr.  staan dan op het podium in verenigingsgebouw St. Jozef tijdens het TimStar-concert. Hierover is op de website al meerdere keren geschreven.
Deze week is bekend geworden dat – voorafgaand aan het concert van de Tribute To The Cats Band – Elise Veerman om 15.30 uur een gedeelte van het voorprogramma verzorgt.
Anders dan Elise (die al een aantal malen tijdens TTTCB-concerten heeft opgetreden) behoeft haar broer Thoom Veerman jr. wel enige introductie. Thoom jr. speelt sinds kort als bassist in de Volendamse band Blanco. Deze band, die veel liedjes uit de jaren ’60 en ’70 op het repertoire heeft, treedt om 15.00 uur in ‘De Jozef’ op. Alvast een voorproefje? Kijk en luister dan op YouTube via deze LINK naar Blanco’s versie van ‘Venus’, dé wereldhit van Shocking Blue uit 1969.
Centraal staat zondag natuurlijk de steun die de familie Veerman zo nodig heeft in verband met de ziekte van Tim van Vlaanderen, de tweejarige kleinzoon van TTTCB-toetsenist Thoom Veerman sr. Jaap en Annemarie van Vlaanderen-Veerman zetten zich met hart en ziel in voor hun zoontje, in de hoop dat er snel een geneesmiddel beschikbaar komt voor zijn energiestofwisselingsziekte. Deze week wordt er een huis-aan-huiscollecte in Volendam gehouden en afgelopen zondag 3 juli was er een grote kindermanifestatie in het Volendamse Boelenspark die voor een deel ook in het teken van Energy4All/TimStar stond. RTV Noord-Holland maakte opnamen van het festijn en interviewde Annemarie. Dit item in de nieuwsuitzending is terug te kijken via deze LINK.
De deuren van 'De Jozef' gaan zondag om 14.00 uur open.


05-07-2011


Voor Tim: ‘Somewhere over the rainbow’

Op zondag 10 juli geeft de TTTCB een benefietconcert voor Tim van Vlaanderen (kleinzoon van onze toetsenist Thoom Veerman). Tim lijdt aan een (nog) ongeneeslijke stofwisselingsziekte. Tijdens dit concert zet de band voor het eerst het liedje ‘Somewhere over the rainbow’ op het repertoire.

‘Somewhere over the rainbow’ is een van oorsprong Amerikaans nummer (soundtrack uit de film ‘The wizard of Oz’) dat The Cats in 1965 op single uitbrachten als opvolger van ‘Jukebox’. ,,Het liedje gaat over hoop’’, legt Tim's moeder Annemarie van Vlaanderen-Veerman uit.
,,Hoop op een betere tijd, met minder problemen. Daarom heb ik deze muziek gebruikt voor een dvd die ik heb gemaakt met foto’s van Tim. Heel veel mensen hebben de dvd inmiddels al gezien, en zijn er ontroerd door geraakt. Jonge ouders, die een gezond kind hebben maar zich dan realiseren dat het ook anders had kunnen lopen. Opa’s en oma’s die beseffen dat het niet vanzelfsprekend is om gezonde kleinkinderen te hebben’’, aldus de dochter van Thoom.
Met ongelooflijk veel energie – iets waaraan hun tweejarige zoontje door zijn ziekte zo’n enorm gebrek heeft – proberen Jaap en Annemarie van Vlaanderen zo veel mogelijk geld in te zamelen waarmee wetenschappelijk onderzoek naar de ontwikkeling van een medicijn voor Tim kan worden bekostigd. De TTTCB wil daarbij graag helpen: door de opbrengst van het benefietconcert – waaraan door iedereen belangeloos wordt meegewerkt – te doneren aan Timstar, onderdeel van de stichting Energy4all. Op de website van Annemarie www.timstar.nl staat uitgebreide informatie.

In Volendam zijn inmiddels al veel meer acties voor de kleine Tim op gang gekomen. Eén van die initiatieven is afkomstig van Michel Veerman en Johan Tol. Zij zijn de auteurs van het boek ‘One Way Wind – de geschiedenis van de palingsound’. Uit handen van Matthijs van Nieuwkerk (DWDD) kregen Michel en Johan in maart 2006 de publieksprijs voor dit beste popboek van Nederland en Vlaanderen. Het boek beschrijft de successen van The Cats, BZN, Jan Smit en al die andere artiesten en groepen uit het muzikaalste dorp ter wereld.
Michel Veerman en Johan Tol willen ook hun steentje bijdragen. Zodoende is ‘One Way Wind – de geschiedenis van de palingsound’ vanaf heden voor € 10 euro te koop in de TTTCB-fanstand. De gehele opbrengst van de boekenverkoop gaat naar Energy4all/Timstar.

Voor het benefietconcert in verenigingsgebouw St. Jozef in Volendam, waaraan ook Elise Veerman en Thoom Veerman jr. hun medewerking verlenen, zijn nog kaarten te koop à € 20, te bestellen via de telefoonnummers 06-49925552 en 0299-363619.

22-06-2011


TTTCB op Kempen TV

Kempen TV - streekomroep in zuidelijk Noord-Brabant - zendt vandaag (5 juni 2011) vanaf 11 uur 's ochtends een impressie uit van het concert dat de TTTCB vorige maand (14 mei) gaf in Den Herd in Bladel. Voor degenen die niet in het uitzendgebied van Kempen TV wonen: de uitzending kan ook via YouTube worden bekeken door op deze LINK te klikken.

05-06-2011


Kleinzoon van Thoom Veerman lijdt aan ongeneeslijke ziekte


Benefietconcert voor Tim


Tim helpt bappie Thoom een handje. Foto: Annemarie Veerman

Het leven is soms gruwelijk hard. We hebben de actie voor de Stichting ALS Nederland nog maar net achter de rug, of we worden wéér geconfronteerd met diep menselijk leed. Kleinzoon Tim (net twee jaar geworden) van ‘onze’ Thoom en Hannie Veerman blijkt te lijden aan een (nog) ongeneeslijke energiestofwisselingsziekte.

Na twee jaar onderzoek werd onlangs de schokkende diagnose gesteld. Dit kwam niet alleen hard aan bij Tim’s ouders Annemarie Veerman en Jaap van Vlaanderen, maar uiteraard ook bij hun naaste familieleden. Toen Thoom en Hannie ons erover vertelden, raakte dat ons diep in het hart. Ook wij hebben kinderen en kleinkinderen. Als je collega en vriend met dergelijk nieuws komt, leidt dat tot een intens gevoel van onmacht.
Aan deze ziekte is (nog) niets te doen. Deze vorm van een niet goed functionerende stofwisseling (het zgn. MELAS-syndroom) is ongeneeslijk en progressief. Dit wil zeggen dat deze ziekte niet tot stilstand te brengen is en Tim dus steeds zieker zal worden. Zijn levensverwachting is laag: gemiddeld wordt 50% van kinderen met een energiestofwisselingsziekte niet ouder dan 10 jaar, en 70% wordt niet volwassen.
Tim’s ouders Annemarie en Jaap zijn niet bij de pakken neer gaan zitten. Ze willen dat er snel een medicijn tegen deze ziekte wordt gevonden. Annemarie: ,,Er is al heel veel onderzoek verricht, maar het is niet te zeggen wanneer dit resultaat oplevert. Hopelijk komt het medicijn op tijd voor Tim, en voor de vele andere kindjes. Wij willen dit onderzoek steunen en als het even kan bespoedigen. Maar daar is heel veel geld voor nodig.’’
Bij het wereldwijde wetenschappelijk onderzoek (dat door dr. prof. Jan Smeitink van de St. Radboud Universiteit in Nijmegen wordt geleid) zijn al grote doorbraken bereikt, maar er is nog veel aanvullend onderzoek nodig om het juiste geneesmiddel te kunnen ontwikkelen. En ook dat kost geld, heel veel geld.

Wij voelen ons in alle opzichten verplicht om Tim, Annemarie en Jaap, en Thoom en Hannie alle steun te geven in deze vooralsnog ongelijke strijd. Wij kunnen niet machteloos langs de kant toekijken. Wij willen wat doen voor Tim, zijn ouders, zijn grootouders, zijn familie. We gaan dus wéér in actie komen.
Het is een triest toeval dat dit de tweede keer in korte tijd is, maar de regie van het leven hebben wij nu eenmaal niet in de hand.

Wat gaan wij doen? In de eerste plaats willen wij helpen om bekendheid te geven aan deze vreselijke ziekte. Daarom besteden wij er aandacht aan op deze website, en verwijzen u voor meer info graag naar www.timstar.nl – dé site van Tim die onlangs online is gegaan.
Uiteraard willen wij ook de daad bij het woord voegen: op zondag 10 juli geeft de Tribute To The Cats Band in verenigingsgebouw St. Jozef in Volendam een benefietconcert, van ’s middags 16 tot ’s avonds 20 uur, met muzikale medewerking van Elise Veerman en Thoom Veerman jr., respectievelijk tante en oom van Tim.

Toegangskaarten kosten € 20 per persoon, en zijn tegen contante betaling te bestellen via telefoonnummer 06-49925552 (Ab Schilder) en 0299-363619 (de ‘Jozef’). De opbrengst van het concert komt geheel ten goede aan de ontwikkeling van een geneesmiddel voor Tim.



12-05-2011


Band om in te lijsten



Het kunstwerk dat Jos Verheijen uit Cuijk voor de band maakte en aanbood op de fandag in Andijk, heeft inmiddels een prominent plekje gekregen in de oefenruimte in Volendam. 'Huisfotograaf' Ab Mop zette daar donderdagavond band én schilderij op de kiek.


07-05-2011



Lekke band toerbus TTTCB

Het concert van de Tribute To The Cats Band is zaterdagavond later begonnen dan gepland, omdat de touringcar waarmee de band reist op de dijk Enkhuizen-Lelystad een lekke band kreeg. Volgens chauffeur Piet Tromp was dit de eerste keer ooit dat hij met een dergelijk geval van pech werd geconfronteerd.
Met inderhaast geregelde taxibusjes heeft de band de reis naar sporthal De Trefkoele in Dalfsen voorgezet.
Een verslag van het afgelopen TTTCB-weekeinde staat in het weblog; alle foto’s staan op hun vertrouwde plaats in het fotoalbum.

04-04-2011


Diefstal TTTCB-truck verijdeld

Dieven hebben afgelopen donderdagavond geprobeerd de vrachtwagen van de Tribute To The Cats Band te stelen. Hun poging slaagde niet omdat hun ‘werkzaamheden’ werden verstoord door min of meer toevallige voorbijgangers. De daders zijn erin geslaagd te vluchten; tot op heden ontbreekt van hen ieder spoor.

Diefstal van de TTTCB-truck zou grote gevolgen hebben gehad voor de concerten in Assen en Baexem van afgelopen weekeinde. In de vrachtwagen lagen namelijk alle instrumenten en alle licht- en geluidsapparatuur opgeslagen.
Meer over de diefstalpoging en de optredens in Drenthe en Limburg in het weblog.

20-03-2011



(foto Lau Koopman)

´Emotionele´ dag voor Klaas Leijen

Het was voor hem vooral ‘emotioneel’ geweest, het bezoek dat Klaas Leijen zondag bracht aan het TTTCB-concert in Andijk. Hij had genoten, en zelfs – voor het eerst in 22 jaar – weer eens een dansje gemaakt.

Leijen (69) was in de jaren zestig en begin jaren zeventig de producer van The Cats. Hij zorgde in die tijd voor die aparte sound op de platen van The Cats: de ‘palingsound’. In Andijk hoorde hij voor het eerst na ruim dertig jaar al die nummers van vroeger weer live voorbijkomen.
,,Dat was voor mij heel emotioneel. Want bij elk nummer kwamen herinneringen boven aan de tijd dat ik met The Cats die nummers opnam’’, aldus Klaas Leijen na afloop. Tegelijkertijd luisterde hij ook heel erg vakmatig naar de uitvoering die de TTTCB eraan gaf. Leijen was daar vol lof over. ,,Het is nu natuurlijk een heel andere tijd met heel andere techniek, maar deze jongens van de band benaderen écht datgene wat The Cats in hun tijd deden.’’
‘What a crazy life’ was de eerste plaat die Leijen indertijd met The Cats opnam, en precies vlak voordat dat nummer ten gehore zou worden gebracht onderbrak Piet Schilder het programma. Met de vraag of Klaas Leijen even op het podium wilde komen, zodat zijn aanwezigheid bij dit concert van de band voor de eeuwigheid kon worden vastgelegd door onze fotografen.
Niet veel later werd Leijen nóg een keer verrast: nadat de eerste set al was afgesloten met dat nummer, zette de TTTCB ‘Scarlet ribbons’ voor een tweede keer in. Op speciaal verzoek van de eregast-van-de-dag, die prompt met Annie Veerman (echtgenote van Thoom) een dansje maakte.
Achterin de zaal stond Harmen Veerman zichtbaar te genieten van zijn Volendamse collega’s. Onaangekondigd was ook de vroegere frontman van Left Side in Andijk aanwezig. In de kleedkamer leek het in de pauze wel een reünie.
Van Harmen Veerman kreeg Klaas Leijen het e-mailadres van diens broer Cees ‘Poesie’ Veerman mee, die onlangs naar Indonesië emigreerde. ,,Ik ga hem zeker een berichtje sturen’’, verzekerde Leijen die via de Tribute To The Cats Band de afgelopen dagen zijn tijd met The Cats weer herbeleefde. Met heel veel genoegen.

28-02-2011


TTTCB nu ook op 

Stel je eens voor: in de tijd van The Cats waren er geen laptops en mobiele telefoons, was er geen internet en geen e-mail. The Cats hadden in hun tijd geen eigen website, waar hun fans van dag tot dag konden volgen waar hun favorieten zoal mee bezig waren.
Vandaag-de-dag is dat allemaal wel anders: de nieuwste elektronische snufjes behoren zo’n beetje tot de standaarduitrusting van de moderne mens. De moderne jongere mens vooral, want die groeit immers op met bits en bytes. Als je wat ouder bent (geworden), is het doorgaans toch een stukje lastiger om alle ontwikkelingen bij te kunnen benen.
Wat dat betreft is de TTTCB geen uitzondering: het zijn vooral de ‘jongeren’ in de band (Jack Stroek met name) die hebben gepleit voor de introductie van Twitter. En daar gaan we dan nu ook mee beginnen. De muziek van The Cats mag dan wel tijdloos zijn, de TTTCB’ers gaan gewoon met hun tijd mee.
In de rechterkolom van de website is deze week de zgn. twitterbox verschenen, waarin de meest recente tweets van de bandleden worden getoond. Met een muisklik op de box ga je naar de TTTCB-pagina op www.twitter.com, waar alle berichten zijn terug te lezen.
Ook is er in die kolom nu een plekje gereserveerd voor een vaste verwijzing naar het YouTube-kanaal van de band. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat de mp3-speler en de videoclip zijn verdwenen.

Voor wie het nog niet weet: met Twitter kun je snel korte berichten uitwisselen met anderen. Dat wordt ‘twitteren’ genoemd. De berichten zelf heten tweets (spreek uit: twiets). Iedereen die twittert kan op elk moment van de dag in maximaal 140 tekens vertellen waar hij/zij mee bezig is, wat hij/zij van plan is of wat hem/haar bezighoudt. Maar dan is het wel de bedoeling dat iemand dat ook kan lezen. Daarom kun je je bij iemand die twittert aanmelden als ‘volger’ om zijn of haar berichten automatisch te ontvangen.
Uitgebreide informatie hierover is uiteraard op internet te vinden: begin eens op WIKIPEDIA, dan wordt al veel duidelijk. Of doe anders eens navraag bij kinderen/kleinkinderen ……..
De TTTCB gebruikt de volgende naamcodes; daarmee wordt duidelijk wie het bericht heeft getwitterd:
[JS] = Jack Stroek / [CV] = Cees Veerman / [PS] = Piet Schilder / [KP] = Kees Plat / [TV] = Thoom Veerman / [JV] = Jan Veerman / [NT] = Nico Tol / [AS] = Ab Schilder / [AM] = Ab Mop / [PR] = berichten van algemene aard.

De eerstvolgende keer dat Jack Stroek ‘Freedom bird’ zingt, krijgt dat liedje – onder verwijzing naar het Twitter-logo – in ieder geval een bijzondere betekenis ……..

21-01-2011


'Hoog bezoek' in Andijk

IJmuidenaar Klaas Leijen - producer van vele platen van The Cats en daardoor eigenlijk de 'grote man' achter wat sindsdien de 'palingsound' is gaan heten - bezoekt komende zondag het concert van de TTTCB in sporthal De Klamp in Andijk.
Er is al lange tijd sprake van dat Leijen de tributeband van 'zijn' Cats graag eens in levende lijve wilde zien en vooral horen. Zijn gezondheid stond hem dat echter steeds in de weg.
Leijen was indertijd trouwens niet alleen producer van The Cats; hij was ook actief bezig met andere Volendamse groepen zoals Next One (waarin een aantal van de huidige TTTCB'ers speelden) en Maddog (waarvan KTS-voorman Ton Koning deel uitmaakte).
'Onze' Jan Baart sprak Leijen deze week, en uit dat gesprek kwam voort dat Leijen - die veel TTTCB'ers dus nog van vroeger kent - graag naar Andijk wilde. Dat wordt al met al dus een bijzondere ontmoeting.

Lees meer in de bijdrage van Jan Baart in het gastenboek.

24-02-2011


Gordon versus ‘Volendam, the Voices’



Onlangs introduceerde Gordon zijn nieuwe muzikale project ‘Los Angeles, the Voices’. Hun bijzondere vierstemmige samenzang zorgde voor veel media-aandacht. Maar wat velen niet weten: er wordt in Nederland al een tijdje – en dat is nóg bijzonderder – vijfstemmig gezongen. Door de Tribute To The Cats Band.

De presentatie van de nieuwe mannengroep van Gordon deed nogal wat stof opwaaien. Alles wat zich tegenwoordig ‘media’ noemt probeerde dit nieuwe muzikale fenomeen voor de camera’s en microfoons te krijgen. Een nieuwe hype was geboren.
Een hype: daar schijn je het tegenwoordig van te moeten hebben als je in de belangstelling van een groot publiek wil komen te staan. Het is immers best wel een opgave om op te vallen in de dagelijkse lawine aan showbizznieuwsberichten.
Gordon wist met zijn nieuwe groep binnen te komen bij ‘Life 4 You’ van Carlo Boszhard en Irene Moors en bij de ‘Madiwodovrijdagshow’ van Paul de Leeuw. Daar is natuurlijk niks mis mee; een dergelijk podium wil iedere artiest wel hebben om zich te kunnen presenteren.
Echter: Gordon beweerde tijdens die televisieprogramma’s dat de vierstemmige samenzang van zijn ‘Los Angeles, the Voices’ héél erg bijzonder was. En dat een vijfstemmige vocale prestatie – hoewel ze precies met z’n vijven zijn – technisch gezien gewoon onmogelijk is.

Nu wil het geval dat de Tribute To The Cats Band dit wel kan: vijfstemmig zingen. Het repertoire van The Cats leent zich daar bij uitstek voor. De harmonieuze vocalen van Piet Veerman en de zijnen waren destijds niet voor niets hun ‘handelsmerk’.

Piet Schilder, Kees Plat, Ab Schilder, Cees Veerman en Jack Stroek (ondersteund door Thoom Veerman, Nico Tol en Jan Veerman) treden deze maand nog op in Wehl, Bemmel en Andijk. Dus, media: pak jullie camera’s en microfoons nog een keer op. Jullie zijn van harte welkom bij onze eigen ‘Volendam, the Voices’!


06-02-2011




 op bezoek bij Jan Veerman


Sinds enige tijd organiseert TTTCB-drummer Jan Veerman (Dekker) zogenaamde klankschalensessies, waarbij de klanken van diverse inheemse instrumenten een rustgevende en meditatieve uitwerking schijnen te hebben op lichaam, geest en ziel.
RTL Boulevard is deze week op bezoek geweest bij Jan en zond vanavond (woensdagavond 12 januari) een ITEM uit over de heilzame klanken en trillingen van Jan’s ‘Senso del Suono’.
De belangstelling van RTL Boulevard werd gewekt omdat Jan Keizer en Anny Schilder aan een dergelijke sessie deelnamen.

Ga voor meer informatie over klankschalensessies naar de website van Jan: www.sensodelsuono.nl.

12-01-2011


Piet Schilder: een ervaring rijker in Wehl

Het zalencomplex van partycentrum De Olde Beth in Wehl – waar de TTTCB zaterdag 12 februari een concert geeft
is niet alleen een prachtige locatie voor de band om op te treden maar ook voor de bezoekers in de zaal is het een geweldige ervaring.
Dit zegt Piet Schilder, de leadzanger van de TTTCB. En hij kan het weten! Want vorig jaar stond hij op het podium, en twee jaar eerder maakte hij het concert van zijn collega’s mee als bezoeker in de zaal. Piet moest toen op het allerlaatste moment noodgedwongen afhaken, omdat hij geen stem meer had.
In de nacht van zaterdag op zondag (de dag van het concert in Wehl) kreeg Piet koorts en pijn in zijn keel. ’s Morgens vroeg ging hij nog wel naar de radiostudio van de lokale omroep in Volendam omdat hij de afspraak om een interview te geven niet wilde afzeggen. Maar direct daarna bracht hij toch maar een bezoekje aan zijn huisarts.
De dokter zat op deze vroege zondagmorgen net aan het ontbijt. ,,Wil je ook een croissantje?’’, vroeg hij gastvrij. ,,Nee’’, antwoordde Piet, ,,geef mij maar een spuit.’’
Piet Schilder herinnert zich het voorval nog als de dag van gisteren. ,,Mijn dokter zei ook dat ik ’s avonds niet honderd procent zou zijn, maar slechts tachtig procent. Dat vond ik genoeg om tóch op te gaan treden, want je kan zo’n concert op dat moment eigenlijk niet meer cancellen.’’
Bij aankomst in Wehl vertelde Piet zijn verhaal aan de eigenaar van De Olde Beth. ,,Die man zei: daar weet ik wel wat op’’, aldus Piet die elke procent verbetering wel aan wilde pakken. ,,Hij gaf mij een glas lauw water waarin een soort anijsdrank zat. Nou, dat bleek niet veel later een volkomen averechtse uitwerking te hebben. Toen was ik helemaal mijn stem kwijt.’’
Tja, wat nu te doen? De band in Wehl, de bezoekers van het concert onderweg. ,,We besloten alles gewoon te laten doorgaan, want Kees Plat en Wil Schilder wilden wel een aantal van mijn liedjes overnemen. Bijna was dat ook nog fout gegaan, maar gelukkig had Kees deze keer wel zijn bril bij zich.’’
Kees had zijn bril nodig om de teksten van de liedjes te kunnen raadplegen. ,,Ja, ik zing en speel wel veel van ons repertoire maar ik ken niet alles uit mijn hoofd’’, aldus Kees. En dus kwam de lessenaar met songteksten waarachter Piet Schilder zich doorgaans opstelt voor de neus van Kees Plat te staan.
Piet heeft het concert vanuit de zaal meegemaakt, tussen de bezoekers. ,,Toen snapte ik pas goed waarom er altijd zo veel mensen op onze concerten af komen. Het was echt geweldig om te zien hoe de band toen speelde. In ieder geval beleef je het heel anders dan als je zelf op het podium staat. Je kunt het misschien wel goed vergelijken met een voetballer die geblesseerd op de tribune kijkt naar een wedstrijd van zijn ploeggenoten.’’
Op 12 februari heeft Piet Schilder geen afspraak staan bij de lokale omroep. Goede kans dat de TTTCB er dus gewoon met z’n achten – zoals Piet steevast in zijn presentatie belooft – weer ‘een feestje van gaat maken’.


06-02-2011































 
 
 
 
 
Laatste boekingen

za 16/11/2013
Poeldijk
za 10/05/2014
Stadskanaal
vr 31/01/2014
Almelo
do 27/06/2013
Bloemendaal
do 30/05/2013
Prive concert
 
Nieuwsbrief

Aanmelden voor de nieuwsbrief
 

Powered by WebUser